Skupščina LZS

19.03.2019 Kategorija: Novice, LZS

V četrtek, 14. 03., je v Kranju potekala 20. redna skupščina Letalske zveze Slovenije.

Na skupščini se je volilo in izvolilo drugega podpredsednika zveze ter predsednika in člana nadzornega odbora zveze. Za drugega podpredsednika zveze je bil izvoljen Mitja Ribarič, za člana in hkrati predsednika nadzornega odbora pa Filip Tobias. Obema čestitamo za izvolitev ter jima želimo uspešno delo.

Najuspešnejšim športnikom lanske sezone ter zaslužnim članom smo podelili plakete in diplome.Najboljša športnica LZS 2018 je Živa Brinovec (modelarstvo).Plaketo Edvarda Rusjana za življenjsko delo na področju letalske dejavnosti je prejel Danilo Kovač.  Sledijo najboljši športniki posameznih panog:

• Vito Rome (balonarstvo),
  • Robi Verbančič (motorno letenje),
  • Darko Milanovič, Matej Vogrinčič (ULN),
  • Boštjan Pristavec (jadralno letenje),
  • Matjaž Klemenčič (jadralno zmajarstvo),
  • Matjaž Sluga (jadralno padalstvo - natančno pristajanje),
  • Dušan Orož (jadralno padalstvo - preleti),
  • Erik Kocjan (padalstvo - hitrostno padalstvo),
  • ekipa Sky Dragons (padalstvo - skupinski likovni skoki),
  • Volodymir Sychov (modelarstvo - prosti let),
  • Žiga Tomašev (modelarstvo - prosti let mladinci),
  • Primož Rižner (modelarstvo - radijsko vodenje),
  • Živa Brinovec (raketno modelarstvo - mladinci),
  • Anton Šijanec (raketno modelarstvo - člani).

Diplome FAI za svetovne in kontinentalne rekorde so prejeli:

• Primož Suša, Bojan Gaberšek, Dušan Orož, Jošt Napret - svetovni in evropski rekord v kategoriji prelet na napovedan cilj s povratkom (jadralno padalstvo),
  • Mojca Pišek - evropski rekord v prostem preletu s povratkom (jadralno padalstvo),
  • Anton Šijanec - svetovni rekord (modelarstvo S1B).

Po skupščini je sledilo druženje ob prigrizku.

Slike: https://www.flickr.com/photos/147517388@N05/albums/72157706061949141/with/47365539192/