ULN - pojasnilo italijanskega aerokluba

13.02.2019 Kategorija: Novice, Ultralahke naprave

Pozdravljeni,

v prilogi posredujem italijanski dopis iz AeCI (Aero Club di Itala) skupaj s slovenskim (overjenim) prevodom. Dopis sporoča, da lahko imetniki SLO pilotskih ULN licenc brez omejitev pilotirajo ULN, ki so v italijanskem registru.

Taka zahteva izhaja iz najnovejših dopolnil Pravilnika o ULN, kjer lahko CAA - Agencija zahteva tovrstno pisno potrditev; v izogib dnevnim težavam pilotov smo pri Komisiji ULN pri LZS zaprosili za uradno potrditev italijanski aeroklub AeCI (pristojen za registracijo ULN).

Originalni dopis, skupaj  s prevodom,  bomo, z obrazložitvijo kot generalno rešitev, posredovali na CAA, da v praksi ne bi bilo težav. V kolikor pa bi se pojavila kakršnakoli težava se sklicujte na ta dopis.

V  vsakem primeru pa mora tudi tuja ULN v času uporabe imeti vedno veljavno zavarovanje in s strani lastnika opravljen (pisno evidentiran) letni pregled  z vpisano opombo ˝CRS (sproščeno  v promet)˝.

Z odličnimi pozdravi,

Robert LATIN